• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg
Informujemy, że w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia 2019 roku Urząd Gminy w Rychlikach będzie nieczynny. Dzień ten zostanie odpracowany w sobotę 11 stycznia 2020 roku. Za niedogodności przepraszamy. Sekretarz Gminy Elżbieta Biczak (tel. 55 248 81 55).

Autobusy po nowemu

Zgodnie z informacją z poniedziałku (02.09.2019) po wakacjach inaczej będą wyglądać dodatkowe kursy autobusowe uruchamiane przez Gminę Rychliki dla mieszkańców naszej gminy. Oprócz standardowych kursów PKS Elbląg, w miejsce zakończonego programu pilotażowego już od wtorku 10 września 2019 r. pojawią się kursy Pasłęk - Rychliki - Pasłęk, realizowane w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane przez Powiat Elbląski, Gminę Rychliki oraz uwzględniające dotację rządową.

Powiat Elbląski podpisał wczoraj umowę z przewoźnikiem, dzięki której właśnie we wtorki i czwartki o godz. 8.30 odjeżdżać będą autobusy z Rychlik do Pasłęka, powrót z Pasłęka do Rychlik przewidziano na godz. 12.15. Pasażerowie z terenu gminy mogą wcześniej dojechać do Rychlik autobusami dowożącymi dzieci do szkoły, a potem przesiąść się do autobusu do Pasłęka. Popołudniowy powrót do swojej miejscowości może odbywać się również autobusami "szkolnymi". Przypominamy również, że nadal utrzymany został piątkowy dodatkowy kurs Powodowo - Rychliki - Pasłęk (godz. 9.00 wyjazd z Rychlik do Pasłęka). 

Gmina Rychliki znając już potrzeby mieszkańców oraz realne zainteresowanie wcześniejszymi kursami, stara się zapewnić transport osobom, które nie mają możliwości skorzystania z innej formy dojazdu np. do lekarza czy urzędu. Mamy nadzieję, że aktualnie zaproponowana forma pomocy będzie cieszyła się zainteresowaniem, ponieważ Powiat Elbląski jako organizator przewozów, otrzymał dofinansowanie na razie do końca bieżącego roku i od zainteresowania przewozami zależeć będzie możliwość przedłużenia udziału w programie, a także wkładu finansowego Gminy Rychliki.

Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy nowych połączeń.

Linia 6 Pasłęk - Rychliki Kursy odbywają się we wtorki i czwartki
 
Przystanki tam powrót tam powrót
Pasłęk ul. Ogrodowa 8:00 8:59 12:15 13:14
Pasłęk D.K. 8:02 8:57 12:17 13:12
Pasłęk ul. Jagiełły 8:04 8:55 12:19 13:10
Pasłęk ul. Wojska Polskiego 8:05 8:54 12:20 13:09
Krosno II 8:08 8:51 12:23 13:06
Krosno 8:10 8:49 12:25 13:04
Nowe Kusy 8:13 8:46 12:28 13:01
Sokółka 8:15 8:44 12:30 12:59
Jelonki II nż 8:17 8:42 12:32 12:57
Jelonki 8:19 8:40 12:34 12:55
Marwica 8:21 8:38 12:36 12:53
Marwica Wlk. 8:23 8:36 12:38 12:51
Wysoka Skrzyż 8:25 8:34 12:40 12:49
Rychliki Kol. 8:27 8:32 12:42 12:47
Rychliki 8:29 8:30 12:44 12:45

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek