• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Spotkanie w sprawie dowozu dzieci

27 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Rychlikach odbyło się spotkanie w sprawie bezpieczeństwa dowozu dzieci do szkoły, zorganizowane z inicjatywy Wójta Zbigniewa Lichuszewskiego. W spotkaniu udział wzięli: sekretarza Elżbieta Biczak, sołtys wsi Wysoka Katarzyna Barańska, pani Marta Kąca, przedstawiciel przewoźnika pan Wiesław Wasilewski oraz kierowca autobusu i dwie opiekunki.

 

Pan Wójt poruszył sprawę ostatniego incydentu, gdy kierowca wysadził dzieci na przystanku przy GOPS w Rychlikach i odjechał. Pani sołtys Wysokiej wyraziła swój niepokój o dzieci, które same musiały dotrzeć do szkoły, ponieważ opiekunka poprowadziła przedszkolaki do budynku koło Poczty. Pan W. Wasilewski stwierdził, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy więcej się nie zdarzy. Kierowca złożył wyjaśnienia, które przewoźnik musiał przyjąć jako wystarczające z prawnego punktu widzenia. Ponadto na spotkaniu po raz kolejny przypomniano zasady i procedury dowozu uczniów. Opiekunki przedstawiły problem z kilkorgiem uczniów nieposłusznych, którzy nie zachowują bezpieczeństwa w czasie jazdy autobusem: m.in. chodzą po autobusie w czasie jazdy, nie słuchają poleceń obsługi, są głośne, przez co stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa. Dyrektor szkoły został zobowiązany do organizowania spotkań z opiekunkami zawsze, gdy zaistnieje taka konieczność. W najbliższym czasie zaplanowano w porozumieniu z Komendantem Policji wzmożone kontrole autobusów i obsługi oraz spotkanie Przewoźnika z rodzicami w szkole na najbliższej wywiadówce.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek