• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Kosze do segregacji odpadów

Wszyscy chcemy, aby wokół nas było pięknie, czysto, a zdrowie dopisywało nam przez całe życie. Jednak w obliczu produkcji gór śmieci i "wszechpanującej" chemii hasło "żyj tak, aby nie szkodzić sobie i innym" powinniśmy powtarzać każdego ranka. Świadomość, że "zdrowe" środowisko naturalne to NASZE zdrowe życie, mamy wszyscy, jednak gorzej jest z wdrożeniem tego hasła do codziennej egzystencji.
Aby zmniejszyć szkodliwość wytworzonych odpadów konieczna jest segregacja odpadów u źródeł ich powstawania. Bez pierwszego etapu, jakim jest sortowanie, nie ma racji bytu cała idea recyklingu. Segregacja odpadów połączona ze zbiórką surowców wtórnych stanowi podstawową drogę do ograniczenia ogólnej ilości produkowanych śmieci. Wychodząc temu naprzeciw, w środę 02.01.2008 r. w miejscowościach Rychliki, Jelonki, Kwietniewo i Święty Gaj, zostały rozstawione pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Postarajmy się wszyscy żeby pojemniki nie stały puste a dzięki wykorzystaniu surowców wtórnych zmniejszyło się zanieczyszczenie naszego środowiska. Metoda "utylizacji" śmieci poprzez ich spalanie na naszym podwórku (zabroniona - ustawą o odpadach), to zagrożenie dla zdrowia NAS wszystkich. Doraźne "oszczędności" poczynione na wywozie śmieci na pewno nie pokryją wydatków na leczenie, gdyż powstające w trakcie spalania rakotwórcze dioksyny i furany to prawie pewny nowotwór wątroby, nowotwór płuc albo uszkodzony i zmieniony kod genetyczny osób oddychających zadymionym w ten sposób powietrzem. Czy wiecie, że dwa miligramy dioksyn zawartych w dymie wystarczy, aby zabić ważącego 80 kg człowieka?

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek