• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Złodzieje podawali się za hydraulików

Środa, 13 grudnia 2017r. okazała się bardzo pechowym dniem dla jednej z mieszkanek Pasłęka. Około godziny 14:00 do drzwi jej mieszkania zapukało dwóch mężczyzn, którzy pod pretekstem kontroli rzekomo nieszczelnej instalacji wodnej, poprosili o zaprowadzenie ich do łazienki. Jeden z nich odwrócił uwagę pasłęczanki, prosząc ją, aby była obecna przy sprawdzaniu szczelności instalacji wodnej, drugi zaś w tym czasie dokonał kradzieży pieniędzy oraz biżuterii. Ta nieroztropność kosztowała mieszkankę Pasłęka utratę pamiątkowej, złotej bransoletki oraz 900zł w gotówce.

Zanim ofiara zorientowała się o co chodzi, po sprawcach kradzieży nie było już śladu. Po metodzie „na wnuczka” jest to kolejny, coraz popularniejszy sposób działania przestępców. Na terenie Polski odnotowano już kilkadziesiąt przypadków okradania ludzi tą metod. Dotyczy to  zwłaszcza osób starszych i mieszkających samotnie. Zwracam się więc do Państwa z gorącą prośbą, aby zachować wzmożoną czujnością, i nie pozwolić okraść siebie i swoich najbliższych. Proszę także zwracać uwagę na osoby odwiedzające Państwa najbliższych oraz sąsiadów. Sprawcy tego typu kradzieży najczęściej bardzo szybko rezygnują ze swoich zamiarów, kiedy zorientują się, że ktoś się nimi interesuje. Do seniorów zwracam się natomiast z prośbą o zachowanie większej roztropności przy wpuszczaniu nieznajomych osób do mieszkania, niezależnie od tego, za kogo się podają. Proszę także pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zanim wpuścimy kogoś do mieszkania, można skontaktować się z dyżurnym Komisariatu Policji w Pasłęku pod całodobowym numerem telefonu 55 2499900, 997 lub 112, i poprosić o pomoc.

                                             

Zastępca Komendanta    
Komisariatu Policji w Pasłęku

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek