• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Transport publiczny – problem z jakim borykają się mieszkańcy nie tylko naszej gminy

transporta publicznyBrak możliwości dojazdu do lekarza, sklepu, instytucji czy nawet w celach towarzyskich odczuwa wiele osób w naszej gminie. Najbardziej odczuwają to osoby starsze lub nie posiadające własnych samochodów.

Wiedząc o tych potrzebach, Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski spotkał się ubiegłym tygodniu z przedstawicielami PKS w Elblągu, aby porozmawiać o możliwościach udzielenia pomocy właśnie tym mieszkańcom. W spotkaniu w Urzędzie Gminy wziął udział prezes zarządu PKS w Elblągu Władysław Brachun oraz kierownik placówki terenowej w Pasłęku Krzystof Semmerling.

Rozmowa dotyczyła możliwości wynajęcia przez gminę busa, który raz w tygodniu zapewniłby transport mieszkańcom każdej z miejscowości gminy do Pasłęka około godz. 9.00 oraz powrót w godzinach popołudniowych. Jako gmina, przygotowaliśmy kilka propozycji tras w taki sposób, aby mieszkaniec każdej miejscowości gminy Rychliki miał możliwość skorzystania z dojazdu do Pasłęka. Odpowiadając na liczne pytania mieszkańców, sołtysów i radnych naszej gminy, Wójt chce zapewnić mieszkańcom możliwość skorzystania z tej formy transportu. Pilotażowo program zostanie uruchomiony od kwietnie, żeby sprawdzić zainteresowanie przewozami i ocenić potrzebę jego utrzymania.

transport publiczny

transport publiczny

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek