Naprawiamy drogi gruntowe

Efektem jest równa i odpowiednio wyprofilowana szeroka droga, która powinna się utrzymać przez dłuższy czas.
Naprawa tej jednej drogi to tak naprawdę początek prac naprawczych na drogach gminnych. Już w marcu wożony był tłuczeń na najbardziej newralgiczne miejsca do Barzyny, Wopit, również właśnie na drogę w Jelonkach. Już naprawiono drogę wewnętrzną w Marwicy a w kolejce czekają następne zgłaszane przez mieszkańców odcinki.
Trwa już naprawa dróg za pomocą równiarki. Aby zachować efekt tych prac, profilowane drogi są natychmiast utwardzane walcem, co pozwoli na dłuższe utrzymanie się efektów naprawy. Najważniejsze drogi do wyprofilowania to Rychliki-Buczyniec, Rejsyty-Wopity, Kwietniewo kolonie, Kiersity i Protowo-Jankowo. Niestety nie wszystkie drogi nadają się już do naprawy tego rodzaju sprzętem, część dróg śródpolnych zostanie naprawiona w terminie późniejszym. Jeśli okaże się, że zastosowanie techniki profilowania wraz z zagęszczaniem walcem sprawdzi się pod względem utrzymania efektu, w przyszłych latach drogi będą naprawiane właśnie w ten sposób.

 

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek