• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Ciężarówki wożące piach ze żwirowni w Kwietniewie i Dzierzgoniu niszczą nasze drogi

Wójt Gminy Rychliki, burmistrz Pasłęka oraz właściciel drogi wojewódzkiej nr 527 wspólnie chcą rozwiązać problem lokalnego ruchu samochodów dostawczych. W tym celu spotkali się w Urzędzie Gminy w Rychlikach.
Przekraczanie prędkości na obszarze zabudowanym, omijanie wysepek zwalniających lewą stroną, zniszczone krawężniki, parkowanie na ścieżce rowerowej i zatokach autobusowych, niesprzątnięty piach z asfaltu w Kwietniewie, a także większe masy surowca na samochodach niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego – to przykłady zachowania kierowców transportujących piach ze żwirowni w Kwietniewie i Dzierzgoniu.

Dlatego wójt Henryk Kiejdo we współpracy z burmistrzem Pasłęka Wiesławem Śniecikowskim zorganizował w Urzędzie Gminy w Rychlikach 12.04.2017 r. spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich z Olsztyna, Rejonu Dróg w Elblągu, z funkcjonariuszami policji oraz pracownikami merytoryczni UM Pasłęk oraz UG Rychliki. Zabrakło natomiast zaproszonej Inspekcji Transportu Drogowego.
– Głównym celem spotkania było opracowanie wspólnego stanowiska obu samorządów i właściciela drogi, po to żebyśmy mogli skutecznie wyegzekwować na firmach transportowych przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – zwłaszcza prędkości w terenie zabudowanym oraz prawidłowej masy załadunku. W najbliższym czasie chcemy rozmawiać z przedstawicielami żwirowni i firm transportowych. Mamy argumenty za tym, by przekonać ich do takiego prowadzenia swojej działalności, aby nie była uciążliwa dla mieszkańców naszych gmin i nie zagrażała uczestnikom ruchu – mówi wójt.
Na terenie gminy Rychliki najbardziej zniszczone odcinki to granica województwa – Kwietniewo, a w gminie Pasłęk Krosno – Rzeczna węzeł północ drogi 527. Droga 527 na wyremontowanym odcinku jest przystosowana do ruchu tego typu pojazdów, zniszczenia powoduje jednak sposób jazdy kierowców.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek