Na Zarządzie Powiatu o drodze Rychliki - Rejsyty

zarzadpowiatuW czwartek około godziny 13.00 przez teren naszej gminy przetoczyła się gwałtowna ulewa z gradem i huraganowym wiatrem, powodując bardzo duże utrudnienia w funkcjonowaniu mieszkańców gminy. Oprócz braku prądu i zniszczonych upraw, doszło do złamania lub wyrwania kilkudziesięciu drzew, co było szczególnie niebezpieczne przy drogach. Niestety korzenie przewracanych drzew uszkodziły w kilku miejscach drogę powiatową Rychliki-Rejsyty, gdzie powstały głębokie wyrwy w poboczach i fragmentach asfaltu. Wójt Gminy Rychliki zabiegał w rozmowie ze Starostą, aby temat naprawy drogi wprowadzić na najbliższy Zarząd Powiatu Elbląskiego i tak się stało.

W związku z tym, we wtorkowym posiedzeniu zarządu udział wzięli przedstawiciele Gminy Rychliki – Wójt Zbigniew Lichuszewski, Sekretarz i Radna Powiatowa Elżbieta Biczak oraz Radny Powiatowy Roman Kogut. Dyskutowano o rozmiarach zniszczeń drogi oraz możliwościach jej naprawy. Zarząd czyli właściciel drogi obiecał przesunięcie prac z innych dróg i pilne naprawy cząstkowe oraz koszenie poboczy. Starosta złożyl deklarację kapitalnego remontu w najbliższych latach, Wójt złozył deklarację wsparcia finansowego tej inwestycji przez gminę rychliki.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek